Sizin İçin Buradayız
 

En Uygun Konut Kredisi1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Evinizi Seçin

Hayalinizdeki evi ararken işinizi kolaylaştırın:

Anlaşmalı Projelerimiz bölümündeki tanınmış ve güvenilir konut üreticisi firmaların projelerinden ev almayı düşünürseniz, Yapı Kredi Bankası'ndan özel faiz oranıyla Konut Kredisi kullanabilirsiniz.

Beğendiğiniz evleri görmeye gitmeden önce Ev Alım Rehberi bölümündeki hususları tekrar gözden geçirip, ev sahiplerine sormak için yanınızda götürebilirsiniz.

 
Randevu Alın

Artık Yapı Kredi Şubeleri'nde Konut Kredileri ile ilgili tüm sorularınızı cevaplayacak "Mortgage Bilirkişi"lerimiz var. Bilirkişilerimiz randevu esasına göre sizi ofisinizde ziyaret edip farklı konut kredisi ürünleri, faiz oranları ve ödeme şekilleri hakkında bilgi verecek ve finansal koşullarınıza en uygun ödeme planını oluşturacaklar.

Randevu almak için ister burayı tıklayın ister 444 0 445'i tuşlayın...

Belgeleri Hazırlayın

Konut Kredisi başvurusu yapmak için gerekli belgelerle en yakın Yapı Kredi Bankası Şubesi'ne uğramanız yeterli:

 • Başvuru Formu (Şubemizde doldurulur)
 • Satın alınacak konutun tapusu fotokopisi
 • Kimlik belgesi (nüfus cüzdanı fotokopisi)
 • Gelir belgesi
  • Ücretliler: son aya ait maaş bordrosu ve fotokopisi
  • Serbest Meslek Sahipleri: son vergi levhası ve fotokopisi
  • Emekliler: maaş cüzdanlarının fotokopisi
  • (Varsa) Tapu fotokopileri, kira kontratları ve diğer gelir belgeleri
 • Son 3 ay içerisinde alınmış ikametgah belgesi veya son 3 ay içerisinde adınıza düzenlenmiş elektrik, su, doğalgaz, telefon faturası aslı / fotokopisi
"Ön Onay"ınızı Alın

Gerekli belgelerin tümünü Şubemize getirdikten sonra Bankamız düzenli gelirinizi, mali varlıklarınızı ve (varsa) diğer kurumlara olan borçlanmalarınızı inceleyerek başvurunuzun ön değerlendirmesini yapar. Sonucu size en geç bir iş günü içerisinde iletiriz. Başvurunuz 'ön onay' aldığı taktirde ekspertiz, sigorta ve ipotek işlemlerine başlarız.

Ekspertizi Yaptırın

Satın alacağınız gayrimenkulün, resmi kurumlardan temin edilebildiği ölçüde, güncel imar durumu, ruhsat, proje ve yapı kullanma izin belgesi bilgileri, inşaat seviyesi oranı, inşaat kalitesi vb. detaylar banka kredisi alma koşullarına uygunluğu Yapı ve Kredi Bankası A.Ş.’nin yaptıracağı 'ekspertiz raporu' ile belirlenir. Değerleme uzmanları, konutu yerinde görüp ilgili belediye ve tapu kayıtlarını inceleyerek, hem konutun piyasa değerini belirler, hem de tapu kayıtlarında alım – satıma engel teşkil edebilecek şerhler (Örneğin projesi dışında kaçak ekler..) vb. hususları varsa raporda Takyidatlar alanında belirtir.

Gayrimenkulün ekspertiz raporunda belirlenen 'ekspertiz değeri'ne göre kredinin nihai tutarına
karar verilir. Yapı Kredi'de konutun ekspertiz değerinin maksimum %80'ine kadar kredi kullanabilirsiniz.

Başvurunuz Onaylansın

Satın almak istediğiniz konutun değeri ekspertiz raporunda belirlendikten sonra Banka, nihai kredilendirme kararını verir. Başvurunuz onaylandığı taktirde sigorta ve ipotek işlemlerine başlanır.

Sigorta Yaptırın

Konut Kredisi kullanırken lehdar olarak sizin adınıza düzenlenmiş Hayat Sigortası, satın aldığınız ev için Konut Sigortası ve Zorunlu Deprem Sigortası yaptırmanız gerekmektedir. Hayat Sigortası, Konut Sigortası ve Zorunlu Deprem Sigortası'nı Yapı Kredi Bankası Şubeleri'nde yaptırabileceğiniz gibi, var olan sigortalarınızı da kullanabilirsiniz.

Bütün bu sigortalar, Konut Kredisi gibi uzun vadeli yatırım sürecinde beklemediğiniz durumlarla (vefat, yangın, deprem...vb.) karşılaşmanız halinde zararınızın belli bir kısmı yada tamamının sigorta şirketlerince karşılanmasını sağlar.

Sözleşmeyi İmzalayın

Sözleşmeyi imzalamadan önce Mortgage Bilirkişi'miz tarafından size verilecek olan "Sözleşme Öncesi Bilgi Formu"nu dikkatle incelemenizi tavsiye ediyoruz. Bu formda kullanmak istediğiniz kredi ile ilgili detaylı bilgiler (kredi tutarı, faiz cinsi, yıllık maliyet oranı, ödeme planı simülasyonları... vb.) yer almakta.

"Sözleşme Öncesi Bilgi Formu"ndaki bilgileri onaylıyorsanız asıl "Sözleşme"ye ve ödeme planını imza atabilirsiniz. Sözleşme ve ödeme planı dışında, eğer evliyseniz, Medeni Kanun gereği eşinizden konuta ipotek konulmasına dair muvakkatname almalısınız.

Sonrasında Yapı Kredi Bankası tarafından "ipotek belgeleri" hazırlanır. Tapu Dairesi'nden randevu alınır. Ve Şubenizce size verilen ipotek belgeleriyle birikte Tapu'ya gidilir.

Tapuya Gidin

Kredi kullandırım aşamasında, kredi tutarı sizin hesabınıza aktarılıp, blokeye alınır. Satıcı (evi satan kişi) adına kredi tutarı kadar 'bloke çek' düzenlenir.

Bankamız kredinin teminatı olarak satın aldığınız eve ipotek tesis etmek için sizi, satıcıyı ve avukatımızı ilgili Tapu dairesinde buluşturur. Tapu'da ipotek işlemi gerçekleştikten ve Yapı Kredi Bankası adına konuta 1. dereceden ipotek konduktan sonra avukatımız satıcıya 'bloke çek'i teslim eder. Satıcı elindeki bloke çekle Bankamıza gelerek ilgili kredi tutarını tahsil eder.

Artık Ev Sahibisiniz!!

Hayırlı olsun!